| AliceIDK a întrebat:

Doamne-Dumnezeule, de ce-mi faci asta? Mama s-a dus la08:30 la urziceni si nu imi mai am pisicuta de cateva zile!

Aceea a fost o introducere!
Nu imi mai gasesc pisica, Peggy. De 3 zile a plecat dimineata si nu s-a mai intors. Am zic "s-o intoarce diseara!" dar nici urma de ea. A doua dimineata i-am facut faza cu oblonul ( vine la ea ) dar...nimic! Azi dimineata, faca faza cu oblonul, fac rugaciunea si speram sa mearga totul bine, dar nimic! Peggyta a plecat, dar macar vreau sa stiu daca e in viata, sau daca a murit, sa-i fac o inmormantare si sa fac o rugaciune ca sufletul ei sa ajunga acolo Sus!
Daca cineva este din Bucuresti sau sta pe/in apropierea strazii Ion Neculce, as vrea sa ma contacteze in legatura cu o PISICA VARGATA. Nu vreau livrare, dar daca o tineti prizoniera, va rog dati-i drumus fiindca aseara nu am putut sa adorm cu gandul ca s-ar fi intamplat ceva rau cu Peggy! Va rog, contactati-ma sau dati-mi un mesaj! Sunt disperata! O iubeam si aveam grija de ea ca de ochii din cap! Mama a zis ca poate a nascut ( avea putina burtica ) si o sa vina cu pui cand capata ochi la mine, dar sunt slabe sanse!

Va rog, dati-mi cat mai multe raspunsuri, idei, solutii cum s-o caut sau daca vine cu puii ce sa le fac! Va rog, am iubit-o, o iubesc si o voi iubi mereu.

Daca vine, sa ma duc la un adapost de pisici sa adopt o pisica vargata, ca Peggy?

15 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! te inteleg, si eu am pierdut o catelusa la care tineam enorm de mult!
asculta, este foarte bine ca ai dat anunt aici. Bucurestiul este destul de mare si poate o gaseste cineva.mai poti face un lucru:pui afise pe stalpuri cu o poza cu pisica si spui ca e disparuta! poate o gaseste cineva! daca nu,in fiecare zi, o strigi.dar mai tare! daca si pisca tinea la tine, probabil te va auzi si va veni.si mama ta are dreptate la faza cu puii. daca vine acasa cu puii, pur si simplu ii cresti si pe ei.peggy va fi distrusa daca le faci vreun rau!
Mult succes! tine-ma si pe mine la curent prin mesaje! succes!

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Serios?
Vrei să ajungă acolo sus? Animalele au suflet dar nu au duh ca oamenii să ajungă la Dumnezeu. Iadul si raiul sunt locuri create în care oamenii pot ajunge ca urmare a unor alegeri morale facute de-a lungul vieţii - deci, animalele, neavând capacitatea de a face astfel de alegeri, nu pot ajunge in niciunul din cele doua locuri.Asta să şti.
Îmi pare rău de pisica ta, gândeşte-te unde se poate duce... caut-o pe afara, intreabă-ţi prietenii sau vecinii. Dacă nu o găseşti îmi pare rău...îţi poţi lua alta la fel dacă doreşti

Sper că te-am ajutat cumva.
Fundă?

| AliceIDK explică:

Daca NU mai vine *

| AliceIDK explică:

Multumesc, annete! O voi striga cat de tare pot, in fiecare noapte si in fiecae zii pe strada! Dar cu faza cu afisele, nu prea vreau fiindca ar trebui sa dau o recompensa si cine stie ce dement vine sa-mi ia banii! Oricum, nu sunt intr-o situatie buna cu bani.
Eu am iubit-o pe Peggy si nu le-as face rau niciodata puisorilor ei.
Va rog, mai dati-mi raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Bunica mea a avut un motan negru, care il ingrijea foarte bine si il ducea vara la tara ( cand statea acolo) si intr-o zi vine motanul si nu mai are par pe o urechiusa. Atunci eram si eu si banuiam ca s-a batut cu un motan si peste cateva zile a disparut. L-am cautat degeaba... Si am mai gasit o pisica bolnava si am vrut s-o ducem la vet dar cand am vrut s-o ducem a disparut si un vecin mi-a zis:
- Pisicile niciodata nu mor la tine in curtea, cand simt ca isi dau duhul pleaca...
Poate pe pisicuta ta a prins-o vreun caine sau un om...chiar nu stiu cum sa te avut!
Poate chiar are pui, ai putea sa pui afise cu : Am pierdut o pisica, si sa pui si o poza cu Peggy.
Sper sa se intoarca, iti tin pumnii si tie si lui Peggy!

| AliceIDK explică (pentru anonim_4396):

Era tinerica, avea vreun an

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceIDK):

Saracutza, sa dea Domnul sa se intoarca la tine! Ea simtea ca o iubesti asa ca este cam ciudat ca a plecat...

| AliceIDK explică (pentru anonim_4396):

Cred ca a capturato cineva! Dar sa dea Domnul sa se intoarca. Inca mai am bobite de pisici speciale. M-am uracat si pe casa, si pe terasa ba chiar si pe garaj, doar s-o gasesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceIDK):

Sper ca n-a capturat-o nimeni! Poti sa scoti la imprimanta fluturasi pe care scrie ca ai pierdut o pisicuta si dai recompensa daca o gaseste cineva.

| AliceIDK explică (pentru anonim_4396):

Nu am bani momentan! Recompensa, cine stie cine gaseste fluturasul si vrea si 100 de milioane!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceIDK):

Da...venea la tine cand o strigai?

| AliceIDK explică (pentru anonim_4396):

Da, venea! Venea si la,, faza'' cu oblonul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un motan negru cu ochii verzi. a plecat cam de 1 an si ceva. acum de la aceeasi pisica pe care il aveam pe el am luat pereche fetita si baiat(Pissy si Gasu) sunt chiar cei din poza ii iubesc foarte muult si inteleg in ce situatie esti chiar daca pisicul meu a plecat si am luat alti pisoi nu am cum sa-l uit. imi e tare dor de el.dar... stiu ca nu mai vine. sper s-o gasesti cat mai curand si sa fie vorba de pisoi decat de altceva. te pup.

| 000nina000 a răspuns:

Da adopta un motan care arata ca Peggy ca sa nu mai plece.

| Madda12 a răspuns:

Daca ai o poza cu ea fa niste afise si lipeste-le prin orassmug