| PisicutaPisy14 a întrebat:

Duminică mi-am achiziționat un hamster siberian pitic. Până acum nu a muscat, insa azi de fiecare dată cand il iau in mana ma muscă. Am citit pe net ca sa -mi pun in mana mâncare si sa-mi bag mana in cusca si se va urca la mine in mana. Si asa se si intampla, se urca la mine in mana, dar după ce termină mâncarea ma muscă. Ce as putea face?
P.S.: Dna de la petshop a zis sa nu-i dau fructe si legume deocamdată, pentru ca e mica.
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Betty12345678 a răspuns:

Trebuie dresat putin, si al meu musca dar intr-un mod prietenos, adica fara sa ma raneasca si se urca in mana.Asigura-i un mediu cat mai placut, nu il deranja prea mult, respecta-i orele de somn, evita agitatia in jurul lui, da-i mancare din mana cand ai ocazia.Al meu mananca tot felul de cipsuri, seminte si pufuleti si profit mereu de ocazie si le tin in mana, asa a ajuns sa ma indrageasca, dar nu l-am tinut afara din cusca mult timp, ma pun si eu in locul lui.