| Mintique a întrebat:

Eu am acasa un pui de porumbel voiajor, dar stie sa zboare, si ieri am gasit un pui mic mic mic de turturica cazut din cuib. Porumbelul e destul de mare fata de turturica.Intrebarea mea este : Credeti ca e o idee buna sa-i pun pe ambii in aceeasi cusca? Am incercat sa vad cum reactioneaza iar porumbelul nici nu il baga in seama.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se vor certa. Dar, de ce sa-i tii in cusca? Tie nu-ti place sa stai numai in casa, nu-i asa?

| Mintique explică (pentru anonim_4396):

Pe porumbel il tin in cusca deoarece nu are un picior. l-am dus la veterinar si domna de acolo a spus ca de acum trebuie crescut acasa pentru a suprvietui.si turturica. nu poate zbura. daca va invata ii voi da drumul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mintique):

OK.

Răspuns utilizator avertizat
| Ghica_Sebastian_1992 a răspuns:

Tinei unul langa altul pentru ca turturica va vedea porumbelul cum zboara si poate va zbura si ea. Dar nu ii mai tine in cusca, da-le drumul in casa.