| Mintique a întrebat:

Eu am acasa un pui de porumbel voiajor, dar stie sa zboare, si ieri am gasit un pui mic mic mic de turturica cazut din cuib. Porumbelul e destul de mare fata de turturica.Intrebarea mea este : Credeti ca e o idee buna sa-i pun pe ambii in aceeasi cusca? Am incercat sa vad cum reactioneaza iar porumbelul nici nu il baga in seama.

5 răspunsuri:
| AleqandR0 a răspuns:

Mai bine pune-l intr-o alta cusca si hranestel... Funda

| octha a răspuns:

Pai depinde tu ce vrei sa faci cu turturica si porumbelullaughing. daca vrei sa ii cuplezi sau sa ii tii doar impreuna.asigurate ca nu e ranita turturica si ca poate sa aiba singura grija de ea. daca nu mai bine ai tu grija de ea pana se face mai maricicawinking

| mariogarfi5076 a răspuns:

Mai bine ai tu griija de turturica fiindca porumbelul poate sa o calce!

| ligiligi a răspuns:

BUNA!
In locul tau eu n-as face asta. Poate puiul de turturica e ranit si porumbelul poate si din greseala cum zboara il va lovi.Mai bine ingrijeste tu puiul de vrabiuta pana va fi mai mare si hraneste-l cu carnita maruntita si in acelasi timp ce mananca dai si apa.
Ai grija de puiul de turturica ca e tare fragil si poate cade din nou de pe bara custii.Fai un cuib sa fie doar el singur.
Pa-Pa.

| gratie a răspuns:

Nu e o idee prea stralucita pentru ca puiul de turturica fiind mai mic nu se poate apara. De obicei porumbeii nu lasa alte pasari pe teritoriul lor... multe studii arata ca inainte de evolutie porumbelul era o pasare de prada :* Sper ca te-am ajutat