| andreeaaa1 a întrebat:

Ieri am gasit o pisica frumoasa birmaneza cred si am adus'o acasa si i'am dat de mancare... dar dimineata mama a vazut'o si a zis sa dispara pana vine ea diseara de la munca.Am incercat sa o pun pe casa si sa o gonesc a plecat dar s-a intors iarasi acum sta pe gard i'am dat de mancare acolo si sta undeva unde e vita de vie si nu este vazuta... Ce as putea sa fac cu ea deja m-am atatsat mult de ea.Mai am doua pisici si de asta mama nu este de acord si cu a3a?
Fundita.

8 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Ii poti spune mamei tale sa tineti pisica cateva zile, si ai tu grija de ea, daca face prostii sau nu-i cuminte, o dati afara. Evident, daca stai cu pisica toata ziua, va fi cuminte. Daca tot nu e de acord, poti lua o cutie de carton mare, si sa tai un perete, pe acolo va intra, si ii pui mancare si apa, intr-un suport de plastic, si eventual improvisezi o jucarie dintr-un servetel legat de o ata si ata legata de altceva si o tii ascunsa pe langa casa.

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Intreab-o pe mama ta,daca te lasa sa o ti in gradina, atata timp cat ii dai de mancare, dar nu o aduci in casa.Nu are nevoie de mancare speciala, are nevoie de un adapost!
p.s:de unde esti?

| andreeaaa1 explică:

@sweetypunke Sunt din Galati.

Răspuns utilizator avertizat
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Pai, i-o poti da unui prieten, sau unui vecin, sau oricarei alte persoane. Sau poti sa scapi de una dintre celelalte pisici ca sa o pastrezi pe asta
Funda?:* puppy dog eyes

| alex999 a răspuns:

Pastreaza pisica.Mama ta ce sa iti faca? O sa gonasca ea pisica si tot onita ramnane.Dar daca vrei sa o pastrezi roag-o frumos si promite-i ca ai grija de ea si poate te lasa. Sper ca te-am ajutat.

| alex999 a răspuns:

Pastreaza pisisca.Mama ta nu are ce sa iti faca.O sa goneasca ea pisica si tot gonita ramane.Dar tu daca vrei s-o pastrezi roaga-te frumos de ea si spune-i ca o sa ai tu grija de ea si e responsabilatea ta. Sper ca te-am ajutat.

| ๓คгýคภ a răspuns:

Pai... explica-i mamei tale cat de mult tii la ea si poate o sa inteleaga sau fa-i un loc unde sa stea si convinge-o ca e cuminte si ascultatoare.Mult noroc!