| SimoneGanu10 a întrebat:

In curand o sa imi iau un caine. As vrea sa aflu cum sta treaba cu vaccinurile si cu deparazitarile. Cate trebuie facute si la ce varsta a catelului? Unde le pot face si cat costa? Ofer funda!

2 răspunsuri:
| Raluca199427 a răspuns:

Cel care te poate lamuri cel mai bine este doar un medic veterinar. Eu am avut shitzu si sincer sa iti zic, vaccinurile nu au costat asa mult ( 20-25 sau 40-45 ) la adult. Daca iti iei un puiut mic, la el vei avea nevoie de cip ( si la adult daca nu are ), si dupa te va indruma med. veterinar big grin

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa-i faci trei vaccinurl, primul costa cam 30 lei si il faci cand are trei luni, al doilea la sase luni si al treilea la un an.Costa la fel...la primul ii pune cip si il cantareste ii face carnet cu numele si trece in el vaccinurile si data la care trebuie facute.