| Cocolino24 a întrebat:

Buna lume! Fundita! Am si eu o problema si cred ca nu sunt singura care se confrunta s-au s-a confruntat cu ea pana acum. Iubesc cateii foarte mult si mi-as dori si eu un prieten pufos. As avea grija de el si sunt dispusa sa il scot la plimbare. Nu am frati sau surori si ma simt singura, prietenele mele sunt ocupate si as vrea s aies cu el afara. Mama mea nu vrea sa auda de el. AM batut apropouri si chiar am intrebat-o ce ar face daca as veni cu el acasa si mi-a raspuns ca l-ar da pe usa afara. Nu aveti idee cat sufar si cat imi doresc. Cum sa fac sa ii conving? La mine metoda cu plansul nu functioneaza alte metode? Va rog char imi dopresc cum sa ii conving?

6 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Nici mama mea n-a vrut un caine si tata si cu mine i-am adus vorbeste cu tatal tau poate va functiona.Pa!

| OoBunnyoO a răspuns:

Am doua prietene care au avut o situatie asemanatoare cu a ta si stiu ca de ziua lor au primit cadou de la prieteni un catel. Parintii chiar daca nu erau de acord cu el, au cautat cateva persoane carora sa i-l dea insa nu au gasit si au ramas cu el, iar acum cateii dorm cu parintii lor in pat. laughing

| viotedy a răspuns:

Promite-le ca inveti bine si asta iti doresti de ziua ta.

| MagdaKathy a răspuns:

Explica'le si tu cat de muult iti doresti unul.
Incearca sa fii draguta cu ei.
Eu am avut problema ta. dar cand am adus un catel acasa pe care am presupus ca a venit dupamine. l'am pastrat happy

| ღMaryaღ a răspuns:

Eu cand vreau ceva de la parintii mei sunt draguta si le fac dimineata o cafea si micul dejun, fac curat in casa si treburile usoare ale parintilor mei. Incearca si tu! Sper sa reusesti sa o convingi pe mama ta! Bafta!

| BullTerrier a răspuns:

Spunele ca te omori daca nu te lasa cu el laughing