| mordor2002 a întrebat:

Buna ma gasit o soparla de camp si am luat acasa dar nu mananca nu bea ce trebuie sa fac? cum sa o ingrijesc?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

S-o lasi libera. Tu cum ai reactiona daca te-ar prinde cineva si te-ar tinea captiv intr-o cusca? Daca nu ii dai drumul probabil ca va muri.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Rame ceva carne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii dai drumul. Cel mai probabil ca va muri daca insisti sa o tii. Stiu ca asta nu raspunde la intrebare, e doar o parere.

| Doctorfishadi a răspuns:

Ba da, vor manca! Dar va trebui sa ii asiguri conditii, nu asa, o pui intr-o galeata si gata! Are nevoie de un terariu de minim 60cm lungime pe 40 pe 40 latime, adancime.Care va fi decorat cu radacini si plante naturale.Are nevoie de un bec cu ultraviolete si un alt bec la care sa se incalzeasca! Ca sa o faci sa manance trebuie sa ii dai numai hrana vie, ce nu misca nu o intereseaza! Nu este adevarat ca nu sunt facute sa stea in casa, dar au nevoie de conditii si au nevoie sa te informezi. Daca nu ii asiguri conditii cat mai apropiate mediului de unde ai luat-o o sa moara repede.Eu nu sunt terarist, sunt acvarist si stiu ce inseamna asigurarea conditiilor de trai ale animalelor salbatice.Bafta cu soparla.Psbig grinaca vrei sa detii asa ceva incearca sa te informezi si cumpara un terariu si un geko leopard, sunt mult mai docili si frumosi happy!

| Loker a răspuns:

Mai, soparlele de camp nu sunt facute sa le ti tu acasa, nu vor manca. Trebuie sa ii dai drumul ca va muri si e pacat. Daca vrei animal de companie mai bine te duci la un petshop si iti cumperi de acolo.