| amdr001 a întrebat:

mi-a murit de curand catzelusha mea care avea doar 5 ani jumatate, din cauza unei boli foarte grave. Dar acum nu stiu daca sa imi iau alt catel sau nu... imi e frica sa nu sufar iar la fel de mult cum a fost la ea dar totusi duc dorul unui animalut in casa pe care as vrea sa il iubesc la fel de mult ca pe ea... va rog, dati'mi un sfat poate si din experientele voastre sau cunostintele voastre happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai iubit-o, fii sigura ca gindul iti va fi mult timp la ea. Daca te simti in stare, ia un altul, dar nu face comparatie. Iubeste-l neconditionat, asa cum o fac si ei.Ciinele,este singurul animal care se roaga sa ai ca sa ii dai si lui si iubeste neconditionat.Eu am un bichon maltez, stiu cum este.Mult noroc.

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Iti poti cumpara altul dar obligatoriu trebuie vaccinat ca sa nu se imbolnaveasca.

| T7uk a răspuns:

Iti recomand rasa Pitbull fiindca sunt foarte iubitori si protectivi.

| amdr001 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi... sper sa imi fie de ajutor big grin

| Taga_Elena_1959 a răspuns:

Ia un catel! eu am avut un husky si a murit a mancat otrava sau nu stiu ce a mancat! Si am avut si un retriver si a are si 3 pui unul la mine si ceilalti i-am dat! Saraca a murit! A fost bolnava! Dar nu mereu treci prin asta! Oricum asta e viata, unii ne nastem exact cand unii mor!