| Marianneftw a întrebat:

mi-am luat ieri un pui de perus de aproape 2 luni de la un crascator. Nu mananca si nici nu bea apa si sunt putin ingrijorata, asa fac toti la inceput pana se obisnuiesc cu noua cușcă?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Este destul de posibil.
Asa au facut si la mine.Nu vroiau sa manance nici sa bea apa. Dupa s-au obisnuit si au inceput sa manance.
Daca nu va manca dupa maxim 2 ore dupa ce au ajuns acasa inseamna ca este bolnav.Ar ttrebui sa vorvesti cu veterinarul.

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

E posibil și asta să fie să nu fie obișnuit cu noua cușcă. Dar există și posibilitatea să fie bolnav. Cine are peruș pe aici știe clar.

| ckckrish a răspuns:

Totul e normal. perusul meu a avut si diaree in plus el tremura. Se va face bin in 2-5 saptamini