| lulu03 a întrebat:

Buna, oameni! As putea sa pun un puiut de hamster in cusca unui mascul de vreo 6 luni? Nu e puiul sau, si mi-e frica sa incerc pentru ca puiutul e destul de mic si nu vreau sa-l raneasca.

2 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Scoti masculul pentru 24 de ore, il ti intr-un borcan sau altceva. Pui puiul in cusca, ramane singur pentru 24 ore. A doua zi, dar nu mai repede de 24 de ore, pui si masculul. Urmaresti cel putin 4 ore ce se intampla in cusca intre ei.

| kopli a răspuns:

Daca puiul e tot mascul, il va ataca. Nu il va accepta niciodata.