| YoCookieMonster a întrebat:

Pe 3 octombrie ma duc la preselectie pentru chitara si as vrea sa stiu, ce se face la preselectie? Dau fundita:X

Răspuns Câştigător
| NyanCat a răspuns:

Buna! Si eu am facut chitara un an, dar m-am lasat din cauza profesorului dar am invatat tot ce trebuia. Pai la noi trebuia sa inveti vreo 2-3 strofe dintr-un cantec ( eu am cantat doi ochi caprui ) Dar trebuie sa fie un cantec pe romana, iti da un creion si profesoara/profesoru bate in ceva cu el si tu trebuie sa faci acelasi sunet, cere sati vada mainnile sa vada daca ai maini destul de mari pentru chitara si mie mi-a mai pus asa : Profa ( La noii proofa de pian da probele dar facem cu profesor nu profesoare) punea note la pian si noi trebuia sa facem sunetu ala ( Adica ea de exemplu apasa clapa "La" si tu trebuia sa spui "La" tot asa de sus sau de jos ) Sper ca te-am ajutat :X Funda?:X

2 răspunsuri:
| NyanCat a răspuns:

Ac olo unde am spus ca bate n creion si trebuie sa fac acelasi sunet si tu tot cu un creion

| NyanCat a răspuns:

Multumesc mult :X