| hey97 a întrebat:

Buna perusul meu este bolnav are urmatoarele simptome:

-sta pe fundul custii; (se ridica rareori)
-are penele lasate;
-nu poate zbura;
-mananca putin in comparatie cu cat manca;

I-am dat antibiotic+vitamine de o saptamana si ii dau in continuare!

Stie cineva ce are mai exact si cand o sa-i treaca? funda:*

7 răspunsuri:
| Rebbeccca a răspuns:

Cati ani are?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are nevoie de ajutor medicului veterinar!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Am o veste rea.va muri pentru ca si perusul meu avea aceleasi simptome si a muritcrying

| xBebee a răspuns:

Ai fost la doctorul veterinar?
-Oricum dacă e bătrân, este şi normal să se comporte aşa.
-Poate că l-ai mutat din locul lui şi e ceva nefamiliar pentru ei.
-Probabil e de la schimbarea climei, a venit iarna, pune-l la căldură.
- Poate e îndrăgostit
-Sau poate e o simplă răceală

Asşadar du-l la doctorul veterinar pentru că e specialist şi ştie ce să îţi dea, iar dacă boala avansează zic să te duci la un doctor din Piteşti sau Bucureşti.

BAFTĂ şi Sărbători fericite, sper ca animalul tău să se facă bine.
Fundiţă-

| Keety a răspuns:

Dul al veterninar poate are vreo boala...

| MetallZuZ a răspuns:

V.a muri si eu am avut un papagal cu aceleasi simptome. :[

| Miire a răspuns:

Si al meu avea acele simtome.Cauta la magazinele pentru animale picaturi de pus in apa, sau vitamine de ros.Incearca sa il pui pe bara singura si sa ii dai drumul prin casa, fiindca la un moment dat va incepe sa zboarehappy