| DunkelheitBu a întrebat:

Buna happy
Pisica mea de 2 luni si ceva vomita aproape in fiecare zi si face nevoile foarte moale straight face
Oare are ceva?
Probabil vomita ca mananca prea mult, dar daca ii dau mai putin incepe sa miaune straight face un sfat de la cineva cu putina experienta sau care stie ceva... m-ar ajuta foarte mult, daca imi dati si un id pentru viitoarele probleme ar fi grozav
multumesc

9 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Are viermisori. la fel era si catelul meu.

| RedNose a răspuns:

Du-te la vet, nu e bine ca vomita. Daca vomita in fiecare zi inseamna ca are o sensibilitate la stomac, ai grija.
De mancat cauta pe net cam cat trebuie sa manance pe zi si acea cantitate impartei-o in mai multe mese si nu-i mai da in plus, joaca cu ea sau fai ceva ca sa uite de mancat. Un pui de 2 saptamani cred ca ar trebui sa aiba in jur de 4 mese pe zi.
Daca ii dai boabe scrie pe spate cate grame dai dai. Daca i-ai da intr-una sa pape ar manca sau se opreste?

| DunkelheitBu explică (pentru RedNose):

Mananca foarte mult, uneori se opreste, alteori mananca pana termina chiar daca ii dau destul de mult

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu e pentru ca mananca prea mult, insa poate fi din alte multe motive. nu ii plieste mancarea, sau are viermisori(cel mai probabil, mai ales daca zici ca papa mult), sau ...sau... mergi la un veterinar cu ea si afla exact ce are.

| karsivan a răspuns:

Este posibil sa faca indigestie da-i mai putin de mancare odata si da-i mai multe mese pe zi vreo 6 mese ( putin si des), ideal ar fi sa mergi cu ea la doactor. Ca sa nu mai faca moale, poti sa-i dai orez cu piept de pui cateva zile, evita sa- i dai lapte dulce, poti sa- i dau branza de vaci cu galbenus de ou fiert si hrana uscata pentru pisici de la pet shop.

| AntoSweet a răspuns:

Pai probabil ca este in calduri.Incearca sa o "pacalesti" cu mancarea, adica sa-i pui in mancare ceva praf mai consistent care sa o faca sa creada ca este mancare.Astfel se va si vindeca dar si o sa se invete cu cata mancare doresti tu sa ii oferi.

| AntoSweet a răspuns (pentru AntoSweet):

Scuza-ma! Am gresit daca nu este in calduri atunci incearca faza cu praful du-o la un veterinar si cere-i ceva medicament cu gust de mancare.

| INeeDYoubby a răspuns:

E insarcinata si are diaree!big grin

| kukuucu a răspuns (pentru INeeDYoubby):

Esti... are 2 luni -.-