| cristina2007 a întrebat:

pot spala catelusul fara sampon?

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi, cum să-l speli? Doar cu apă?
Folosește macar un săpun/șampon de copii, nu de adulți!
Si-l clătești bine, bine.
Totusi, mai asteaptă până îi cumperi un șamponel special pentru cateluși.

| viotedy a răspuns:

Da,daca e nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sigur că da, poţi, dar dacă tot foloseşti şampon, ai grijă să clăteşti bine.
Te pup!

| whattt a răspuns:

Da dar atunci nu ii foloseste la nimica

| AlleAlllexandra a răspuns:

Poti sa il speli,dar nu faci altceva decat sa-ti faci de lucru. Blanita si pielea nu se curata,blanita nu straluceste,apa nu aduce un miros placut. Aaa,daca te referi la sampon de caini,poti sa-l speli cu ceva pentru copii,dar ai multa grija, clateste foarte bine, altfel pielea cateusului se poate imbolnavi. Sfatul meu e de a-ti cumparat un sampon pentru caini...dar daca il ti pe afara, nu prea are rost sa-l speli, adica 1 la 6 luni. Daca e de casa, 1 la 2 luni. Cam asa fac eu. Sa-ti traiasca catelusul. Te pup:*

| Haney a răspuns:

Ca sa fii mai sigura cumpara-i sampon special pentru catei. Desigur poti sa-l speli si cu sampon insa nu in canditati mari cainele inhaleaza mirosul si se intoxicheaza daca pui mult. Funda?

| CPatrick a răspuns:

Desigur,poti sa-l speli, dar de foarte putine ori.Eu de exemplu imi spal catelul cu sampon o data la 3 luni, si in acest termen o data fara sampon, clatesc doar cu apa.

| CPatrick a răspuns:

Desigur,poti face acest lucru.Eu imi spal catelul cu sampon odata la 3 luni, dar fara sampon citeodata cind e mai murdarel.In general trebuie doar de spalat labutele si boticul dupa o plimbare.Pentru ca daca il vei spala in intregime prea des, s-ar putea sa i se usuce pielea. Sper ca te-am ajutat! happy

| cristina2007 explică:

Multumesc pentru raspunsuri

| Băbăuu a răspuns:

Normal ca îl poţi spăla si fără şampon dar imagineaza+ţi cum ar fi sa te speli fără şampon. Pune+te in locul cateluşului.