| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni. Chiar am nevoie de parerile voastre. Acum o luna jumate, mama a vazut o individa cum efectiv a aruncat o pisica mica peste gardul vecinului(acolo nu locuieste nimeni), si abia acum am mesajul ei in care recunoaste ca voia sa scape de ea, ca nu era a ei. Se mai poate face plangere dupa atata timp, si este destul un martor si mesajele ei cum a recunoscut?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Plangere pentru ce? pentru abandon de pisica, e putin aiurea parerea mea!
Adica iubesc oamenii care au spirit civic (am mai zis si cu alta ocazie cred la o bataie intre mai multe persoane 2 vs 2, am fost singurul dintr-un grup de 6 tineri care am oprit un agresor sa nu omoare in bataie pe un altul, deci eu am spirit civic!) si pe cei care iubesc animalele dar nu si pe cei care iau personal niste chestii minore!
Stii ce fac eu fata de pisicile abandonate? am cu mine in permanenta mancare pentru pisici in portbagajul masinii, cumpar de 10-15 lei lunar conserve pentru pisici si unde ma duc prin tara sau in afara orasului opresc unde vad pisici si le hranesc, consider ca ele nu au avut sansa pisicilor cu proprietar!
Pe tine nu te-am auzit sa mergi sa hranesti acea pisica aruncata peste gardul vecinilor sau sa o adopti tu, ci doar sa te plangi ca nu ai dat-o pe nefericita care a aruncat-o peste gard pe mana politiei!
Deci iata ca suntem iubitori de animale diferiti! Unii actionam in acest sens altii stam cu plangeri pe la politie ca nu avem alta treabawinking

| Sabina11 a răspuns (pentru Simpatic):

Pisica in momentul ăsta se afla langa mine in pat, si asa a fost din clipa in care am gasit o moarta de foame

| Simpatic a răspuns (pentru Sabina11):

Foarte bine atunci, mai sus nu ai mentionat acest lucru.
si eu sunt un iubitor de pisici de asemeneawinking

| LisaJulie a răspuns:

A omorât pisica? Dacă da se poate face plângere. Avea probleme mintale? Femeia era recunoscuta ca face crize?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce rost sa faci plângere? Că a aruncat o biată pisica?
Dacă o shingiuia sau ceva de genul mai mergea, dar daca pisica e bine nu are rost sa depui plângere.