| spyke321 a întrebat:

Puteti sa imi ziceti ce fel de mancare mananca pui de pomeranian. Si nu numai pui ci si cand cresc mari? Cele mai bune fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Puilor de Pomeranian nu le trebuie o mancare speciala si scumpa. Daca este pui iti recomand sa ii dai hrana uscata pentru puii de catel, deoarece puii de catelus nu au dintii destui de dezvoltati ca sa mestece hrana uscata pentru adulti. De asemenea, mai poate manca pliculete cu tot felul de arome, si conserve pentru puii de catel. Aceste sunt marcile pe care ti le recomand: Pedigree, Friskie, Darling. Chappy, Purina. Sper ca te-am ajutat! fundita?

2 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Legat de boabe sunt de acord cu alexigirl, dar marcile de conserve sunt de tot rahatul.
Un caine de rasa are nevoie de mancare buna, nu pedigree sau alte porcarii. Obrazul subtire cu cheltuiala se tine. Cainii de rasa sunt f sensibili si au nevoie de hrana atent preparata, nu chappi sau mai stiu eu ce. Cele mai bune conserve sunt de la royal, hills, schezir. Sunt scumpe dar este ceva de capul lor si nu te trezesti ca la 3 ani cainele are ficatul marit.
Si nu exagera cu conserva. Daca ii dai conserva nu bea apa si peste ani va avea probleme cu rinichii. Conservele ar trebui sa i le dai la "zile mari", nu zilnic.
Legat de boabe, eu recomand royal canin starter pana la 3 luni, apoi rc mini junior pana la un an si apoi rc mini adult. Eu asa mi-am crescut bichonul.
Decat conserva mai bine ii dai un ficatel fiert, un galbenus de ou fiert tare, legume, fructe, cereale, nu mizerii de conserve.
Te rog mult cauta in google mancaruri interzise cainilor si vei vedea acolo ce are voie si ce nu.
Succes!