| elyteiubeste a întrebat:

Buna!
relatati-mi si mie un moment petrecut cu animalul vostru preferat!
funda pentru cel mai frumos!(scuze categ)

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! off daca ar fi sa vorbesc despre catelusul meu scump din avatar, as vb o luna intreaga si nu as epuiza.numai ca din pacate un idiot a dat cu m asina peste el si a muritcrying au fost multe faze hazlii, dar una a pus capac la toate inainte de a muri.saddupa ce a fost atins de masina, a venit in casa, el de obicei latra cand venea, de data asta nu a latrat, am auzit doar usa cand a impins si a intrat pe hol, am deschis usa si piki meu abia se tinea pe picioare, eu nestiind ce e cu el, am zis in gluma: Hai mai repede, ce mergi asa fudul de parca ai fi calcat de tren.straight face apoi a intrat si a cazut la piciorele melestraight face am incercat eu si fata mea sa il salvam, tremura tot, l-am bagat in patura, i-am turnat aghiasma in gura, dupa o ora isi revenise, el de obicei dormea cu mine, cat l-am tinut in pat si plangeam se uita numai la mine, il mangaiam si ma rugam sa nu moara, peste noapte cred ca de mila mea a coborat din pat, si s-a pus in spatele canapelei la capul meu si a murit, dimineata cand l-am vazut mort, a cazut cerul, am crezut ca s-a terminat totul.straight faceera un pechinez imperial tare inteligent, jucaus nu mai zic.era paznicul meu, nu avea voie sa puna nimeni mana pe mine, nici copiii nici sotul, daca lasam bani pe pat eram sigura c a ii gasesc tot acolo, nu casa pe nimeni sa puna mana.am incercat sa imi alin durerea cumparand o alta pechinez, dar nu am gasit roscat, si am luat o fetita neagra, dar nu se lipeste, o ingrijesc, o hranesc, dar nu se compara. sper ca intr-o buna zi sa gasesc un pui de pechinez roscat sa il cresc eu de mic asa cum l-am crescut pe piki de la 3 saptamani.straight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau in pat prvesc la televizor, desene animate cu tom si jery.motanul meu flocea,sta pe genunchii mei si toarce; sfarrrrr,sfarrrr, sfarrrr, sfarrrr.etc.etc.,,

| Laurica_3426 a răspuns:

Pai ar fi momentul in care eu stateam pe fotoliu,iar el era pe balcon.A vazut o vrabie.S-a urcat pe geam, a alunecat si a cazut.M-am speriat tare si am inceput sa plang.M-am dus jos cu mama sa vad daca e jos, dar nu era.3 saptamani am stat si am sperat sa il gasesc. sad si intr-o dimineata cand mergeam spre scoala am vazut un animalut, si m-i s-a parut ca e un caine care avea sange la labuta.si am continuat sa merg, si acel animal m-a urmarit aproape de curtea scolii,(mai ales ca eu stau la 100 m de scoala,adica extrem de putin)am vazut ca era obi! mata mea mea care de obicei e alba,pufoasa, curata si gasuta, acum era murdara si slabita deorece probabil nu mancase deloc 3 saptamani.dar ce mai conta cand eu credeam ca era moarta,iar acum e aici cu mine urmarinduma doar ca sa o iau acasa, acolo unde ii este locul? dar acum este bine, sanatoasa si acum 3 luni a impinit 4 ani! happy end happy iar acum imi poti da funda, sau nu imi poti da.dar acum ma simt bine ca inca un om ne stie povestea cea plina de lacrimi si zambete! asa ca sper sa fi sincer/a cu tine si sa alegi cie va primi funda.pana atunci, pup!

| Gratyella a răspuns:

Eu imi doream mult un pisoi. acum doi anii mi sa implinit.era vineri dimineata, inca dormeam. mama a venit de la servici si in brate avea un pisoi. mi la pus pe piept. sara cutul plangea : miauu, miauu miauu... eu l-am vazut si am intrebat-o pe mama : MAMA, VISEZ? acum este mare frumos si jucaus. uite o poezie care am scris-o
pufy este motenel,
mie-mi place mult de el
e vioi si jucaus
si-i pufos parca-i de plus.

sper ca t-ia placu.