| laracroft a întrebat:

Am revenit cu o alta intrebare legata de catei, pentru puiul meu de Westie(3 luni)
Ne ingrijoram ca ar putea suferi de o boala sau orice altceva, va voi prezenta simptomele:
*nu prezinta mare interes asupra mancarii
*persista sa tina coada intre picioare
*se plimba des, desi e obosit, negasindu-si pozitia
*afara se intinde in iarba

Suntem speriati de posibilele cauze, as dori sa mai amintesc faptul ca seara e foarte activ, momentan il tinem in terasa apartamentului pana se obisnuieste cu urinatul, acolo seara se desfasoara oricum posibil, aseara l-am gasit pe un scaun, nu stiu cum a urcat acolo, cert era faptul ce era terifiat, dorind sa coboare.
Incepe sa ma sperie comportamentul lui.
Va cer ajutorul in speranta ca cineva de aici sa recunoasca aceste simptome si sa-mi dea un raspuns, il vom duce la veterinar maine, dar pana atunci as dori sa aflu cate ceva.

4 răspunsuri:
| andreea_1536 a răspuns:

Sti cumva cum are scaunul?
catelu are vreun vaccin facut? daca nu are e aproape imposibil sa nu contacteze o boala. dupa ce ai spus tu poate avea o diaree(daca are scaunul moale)i-ai o temperatura(poti face si tu asta)e prea mic sa faca bolile pe care le-a prezentat ``blackXS``supraveghiatil 2 zile si daca nu isi revine duceti-l la un veterinar poentru niste analize

| andreea_1536 a răspuns:

Sti cumva cum are scaunul?
catelu are vreun vaccin facut? daca nu are e aproape imposibil sa nu contacteze o boala. dupa ce ai spus tu poate avea o diaree(daca are scaunul moale)i-ai o temperatura(poti face si tu asta)e prea mic sa faca bolile pe care le-a prezentat ``blackXS``supraveghiatil 2 zile si daca nu isi revine duceti-l la un veterinar poentru niste analize!

| laracroft explică:

Nu a mai avut scaun de cateva zile, insa in aceasta dimineata se pare ca se simte mai bine, probabil este constipat si il doare burtica, temperatura nu are.

| BlackXS a răspuns:

Buna ziua! Bolile curente specifice rasei Westie sunt surzenia, boli de piele, displazie epidermica, boala lui Krabbe sau anumite defecte ale ficatului. Cautati simptome specifice acestor boli si oricum apelati urgent la un specialist. Va doresc sa se faca bine cat mai repede.