| Bogdan_9316 a întrebat:

Azi mi-a luat tata-l meu un Hamster eu am zis sa-mi ea de ala normal adica sirian. si mi-a spus ca sunt numa doi asa dar pe culoariile negru.

Asa ca mi-a luat alt hamster, hamster pitic ( gri cu dunga pe spate). Il iubesc nu zic asta. dar nu stiu ce sa fac? Care e bine sa-l ai cel pitic sau cel sirian?

Funda! Si apropo ce mancare sa-i dau... am seminte in casa, biscuiti, morcov.

Dau funda celor care stiu.

1 răspuns:
| NakaTaka a răspuns:

Foarte simplu amice! Iti fac o serie putin mai larga:

•LEGUME: morcovi, salata, patrunjel (bogat in vitamina C), fasole pastai, porumb;

•FRUCTE: banane, mere, nuci, caise;

•CARNE: de pasare (pui, curcan) - fiarta, nu prajita;

•ALTE ALIMENTE: orez fiert, ou fiert, paste, paine uscata.

ATENȚIE! Nu ii da niciodata NICIODATA citrice! Moare, deoarece are un sistem slab digestiv! Funda?