| glittereatsme a întrebat:

In ultima vreme am vazut videouri cu custi pentru purcelusi de guineea si am observat ca stapanii le puneau prosopele si paturici in loc de talas. Vreau sa stiu daca e okay sa ii pun si eu porcusorului meu ceva de genul in acvariu, pentru ca talasul face mizerie si daca ii mai pun cate o bucata de material sa doarma pe ea, se umple toata de talas, si porcusorul la fel. Vreau sa stiu dun ce materiale pot fi aceste prosoape sau patauri, daca dauneaza porcusorului, daca miroase urat. Banuiesc ca prosopul sau ce am sa ii pun trebuie spalat odata la cateva zile. Orice informatii aveti despre asta, sunt bine venite happy Va multumesc frumos. Fundita

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Este mai indicat talasul deoarece el absoarbe urina dar si mirosul urinei.
Paturica nu absoarbe atat de bine urina ( ramanand uda multa vreme pana se usuca), iar mirosul ramane chiar daca s-a uscat paturica.