| wildcats a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o intrebare pentru cei care au avut randunele prin preajma casei. De curand mi-au venit si mie 2 randunele si s-au pus sa-si faca cuib chiar deasupra geamului meu. Intr-un final l-au terminat si de curiozitate, azi, am aruncat un ochi si am zarit un ou, dar din cat am observat nu prea sta sa-l cloceasca, mai da o roata de curte sau pe unde umbla ele, ba se mai pune pe el, dupa iar pleaca. E normal sa faca asa?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da.E normal.Nu umbla la el ca nu se vor mai apropia de cuib.

| wildcats explică (pentru darrio2007):

N-am umblat, m-am uitat doar de la departare la el. Incerc sa stau cat mai departe de el ca sa nu le incomodez cu prezenta mea.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat : nu ii disttuge cuibul. Acolo o sa vina si peste un an, doi...10... Cica nu este bine sa distrugi cuibul.

| wildcats explică (pentru anonim_4396):

Nici nu m-am gandit sa fac asa ceva, chiar imi e drag de ele.

| 187VLAD a răspuns:

Probabil ca da
stiu ele ce sa faca
nu-ti fa grijitongue
numai sa nu cumva sa fii deranjat de zgomot sau mizerie

| wildcats explică (pentru 187VLAD):

Chiar nu ma deranjeaza, si asa era prea liniste in curte... pana au venit ele. laughing)