| Mădutzu744m7 a întrebat:

Bună seara TPU. sunt nou.am un ciobănesc german fără pedigree în vârstă de 6 luni.am vorbit cu proprietarul recent dacă părinți au pedigree și mi-a spus că nu Lea făcut că e destul de costisitor.chiar și așa eu o iubesc destul de mult. trebuie să-i fac carnetul de sănătate și când am luat-o pe anunț numele ei era BELLA-LUNA. și când am luat-o acasă misa oferit un bilețel cu vaccinuri și deparazitări și scria numele ei SARA-BELLA. Aș putea săi păstrez toate 3 numele ????????????????????????.sau îi pot pune doar unul singur ????????????????.și aș vrea să știu ce fel de boabe săi iau. aștept răsp în com (scuze că am scris așa mult ????????????????????)

1 răspuns:
| Ganderoaica a răspuns:

Și eu am ciobănesc german fără pedigree în vârstă de 6 ani, ne respectăm și ne iubim reciproc; e cea mai bună amică.
Când faci carnetul de sănătate, te întreabă direct veterinarul care e numele cățelușei și scrie acolo ce spui tu. Ce scrie pe bilețelul cu vaccinuri și deparazitări nu contează, contează ce nume îi pui tu și gata.
La granule, Purina PRO PLAN Junior cu pui pentru talie mare. E scumpă punga, dar să o obișnuiești și cu pâine cu lăptic sau înmuiată cu pate.
După ce urma a făce un anișor, i-am luat FRISKIES JUNIOR, cu pui, legume și lapte.