| laracroft a întrebat:

Buna seara tuturor!
Am o intrebare pentru cunoscatorii si iubitorii prietenilor nostri necuvantatori, cainii.
Ieri am decis sa luam intr-un sfarsit un pui de West Highland White Terrier(Westie). Puiul s-a acomodat foarte bine, pe durata drumului cu masina a fost foarte calm si curios in a ma cunoaste.La venire am descoperit cat de indraznet si jucaus este.Insa in aceasta dimineata am vazut si un obicei cam prost:rosul picioarelor...am incercat corectia, insa nu dadea semne in a se calma, toti cei din casa ne-am ales cu un "cadou" din partea dumnealui.Stiu ca este perioada in care se schimba dentitia(are 2 luni)si il dor dintisorii, insa are o gramada de jucarii la dispozitie, dar marele castigator este tot piciorul.
Am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu ce as putea face, nu trec clipe in care sa nu fiu marcata de coltisorii lui, si nu numai eu, toata familia; sa nu mai spun ca sunt speriata de posibilele momente in care il putem calca de bleg ce e, si de durere(are dinti foarte ascutiti).
*Mai am o intrebare strict pentru rasa Westie:la ce varsta isi ridica si a doua urechiusa? Momentan are doar o ureche ridicata, si aceasta putin bleaga...
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| `KiddO` a răspuns:

Du'l la petshop si lasa'l sa isi aleaga o jucariehappy.

| Georgiiiii a răspuns:

La fel am patit si euhappy
dar catelului meu ii e frica de apa si atunci cand ma enerva imediat ziceam APA si fugea
incearca sa tipi putin la el nu sa il bati si cu timpul va intelege ca ceea ce face nu e bine

| anastazia39 a răspuns:

... am avut si noi un caine cu acceasi problema. Imi era mila de el dar ii mai dameam cate o palma incet pe cap. Nu tare. Cainele intelege mesajul tare si clar. Trebuie sa fii mai ferma. Bafta