| cryna43v3r a întrebat:

stie cineva care este diferenta dintre un porumbel salbatic si unul voiajor, daca e cineva care se pricepe la porumbei as avea nevoie de putin ajutor.Ms mult

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Fizic nu-s mari diferente, sunt ceva specii de porumbei, dar in prealabil depinde de cum sunt crescuti si domesticiti. uite un link ca sa nu zici ca vorbesc aiurea. http://ro.wikipedia.org/wiki/Porumbel

Eu stau in Iasi, iar in Piata Unirii sunt multi porumbei de genu, bine ei sunt salbaticiti dar ca idee, ei arata asa ca in poza de pe wikipedia.

2 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Porumbelul vioajor este dresat

| cryna43v3r explică (pentru vangaelis):

Ms pentru raspuns, scuze am uitat sa mentionez dar eu ma refer la niste diferente fizice, am o mica problema cu un vecin care detine porumbei in podul blocului si ii agreseaza aruncandu-i la nimereala in balcoanele altora, el spune ca cei "cazuti din senin" sunt porumbei salbatici si ca ai lui sunt voiajori si as vrea sa stiu daca are dreptate sau nu.

| vangaelis a răspuns (pentru cryna43v3r):

Fizic nu-s mari diferente, sunt ceva specii de porumbei, dar in prealabil depinde de cum sunt crescuti si domesticiti. uite un link ca sa nu zici ca vorbesc aiurea. http://ro.wikipedia.org/wiki/Porumbel

Eu stau in Iasi, iar in Piata Unirii sunt multi porumbei de genu, bine ei sunt salbaticiti dar ca idee, ei arata asa ca in poza de pe wikipedia.