| Andreea1198 a întrebat:

stie cineva daca un Bichon se poate intelege cu un ciobanesc german? Funda pentru primul care stiehappy

Răspuns Câştigător
| Ramo137 a răspuns:

Da,se poate, daca stii sa impui limite si reguli, nu doar afectiune. trebuie sa-ii plimbi pe ambii in acelasi timp sa se obisnuiasca. cel mai bine ar fi sa ii iei pe amundoi mici. succes. daca mai ai intrebari despre caini, intreaba-ma ok?

2 răspunsuri:
| Eallscriellca a răspuns:

Hello! Orice rasa se poate obisnui cu alta. Aici conteaza si relatia dintre stapan poate face pe unu gelos si se comporta urat. Trebuie sa se acomodeze, daca erau de mici impreuna se intelegeau mai usor. Trebuie sa te porti la fel cu fiecare egal.La inceput trebuie sa stai langa ei ceva timp. Ceau! Ceau!

| naria a răspuns:

Eu acum cativa ani am avut un ciobanesc german, si mi-am mai luat si un bichon maltese (pui) si s-au inteles. ciobanescul era fetita iar bichonul baiat, dar fiind puiut s-au comportat ca si mama cu puiul! mai tarziu a trebuit sa dau ciobanescul la tara ca facea prea mult zgomot, dar cand se intalnesc sa joaca si se inteleg bine!