| danutzalbes a întrebat:

Sunt din Oradea si locuiesc intr-o garsoniera.Am o femela labrador retriver galben, care in urma cu doua luni, fiind in calduri, a fost scapata de un prieten care a scos-o la plimbare si a ramas gestanta.Acum doua saptamani a facut zece puisori, trei maro si sapte negrii, fiecare cu diferite combinatii de pete.Cateii sunt foarte draguti insa nu stiu daca o sa ii pot vinde, nefiind de rasa pura.Seamana cu mama lor doar ca au alta culoare. Daca nu ii pot vinde ce as putea sa fac cu ei? M-am mai gandit sa ii donez dar nu stiu daca voi gasi stapani buni care sa aiba grija de ei si sa le faca macar vaccinurile si deparazitarile. Poate daca nu au bani sa ii cumpere nu o sa aiba nici sa ii intretina.Imi sunt foarte dragi si nu vreau sa ajunga pe drumuri. Daca ma puteti ajuta cu un sfat bun v-as fi recunoscator. O zi placuta.

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Cu fiecare stapan semneaza un contract de adoptie, iar in clauze introduci sa pastrati legatura macar pe mess sa-ti arate poze din cand in cand, sa-ti dea voie sa-i vezi de 2 ori pe an sa zicem, in cazul in care nu-i mai vor sau considera ca nu se pot ocupa de ei sa ti-i inapoieze, nu sa-i vanda altcuiva sau sa-i abandoneze si ce clauze mai crezi ca ar fi necesare.
Asa poti verifica daca stapanii respectivi ii iau ca sa devina membrii ai familiei lor sau ii iau ca sa-si bata joc de ei. O pers care ia un caine sa-l ingrijeasca cat poate de bine, nu vad de ce ar refuza un asemenea contract, din moment ce nu are nimic de ascuns.
Succes!

4 răspunsuri:
| Locaa a răspuns:

fa-ti cont si pune anunt pe site`ul asta:www.caini-pisici.com la sectiunea caini din orasul Oradea si cred ca vei gasi stapani pentru ei :)

| Morenita a răspuns:

Buna!
In primul rand tine-i la tine pana implinesc 2-3 luni pentru a prelua cat mai mult din comportamentul mamei si a invata sa se descurce singuri. Iar in timpul asta fotografiaza-i si du-te prin pet-shopuri sau cabinete veterinare si pune afise pe care sa scrii de vanzare. Daca sunt draguti sigur vei gasi un stapan iubitor pentru fiecare. Dar sa nu-i dai la oricine, intai asigura-te ca isi permit sa intretina un caine si ca nu il vor neglija.
Succes in gasirea stapanilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labradorii nu sunt numai aurii sau albi, pot fi si negri sau maro http://www.caini-de-rasa.ro/pozePui/d8a1cf189df06d680e747f2e96bb2dbf.jpg, http://www.catei-de-vanzare.ro/pozePui/9bfacc9088185bf56004433d1b1222d5.jpg dar nu am mai auzit cu diferite pete.mrg... poti spune ca sunt puisori metis labrador. da anunturi si daca nu ii poti vinde macar oferai spre adoptie:http://www.adoptiicaini.ro/ totusi poate reusesti sa ii vinzi.eu stiu ca un labrador costa in jur de 250 deeuro.eu am adoptat odata o femela metis de labrador auriu si era tare dragalasa.succes

| JustMee_5020 a răspuns:

Chiar tu singur/a ai dat raspunsul: "Imi sunt foarte dragi si nu vreau sa ajunga pe drumuri." Singurul raspuns este sa-i tii tu si sa ai grija de ei.