| dulcica2 a întrebat:

Am auzit de la cativa oameni ca daca faci poze sau filme papagalilor(perusilor) Mor! Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Chriistiinex a răspuns:

Nu este adevrat.am mai auzit zvonuri da ca asta nu...laughing sa nu crezi daa le faci poze supravietuiesc dar cu pozele cu blitz ai grija ca sunt puternice si se pot speria foarte rau de ele

12 răspunsuri:
| Samy_9877 a răspuns:

Nu

| ViRuSs99 a răspuns:

Nu e adevarat, si eu am perusi, le-am facut poze si nu au patit nimic. Funda?

| MrSpooky a răspuns:

Tie iti arde de glumerolling on the floor
nu nimic

| sNap a răspuns:

Nu ma it's inposibile!

| Adelinnaa a răspuns:

Nu mor sunt multe superstiti legate de papagali si nici cei perusi sau alte speci
nu au cum sa moara din cauza
pozelor asa ca poti sai pozezi cat vrei
fara probleme iti zic pentru c a
am avut peste 15 speci de papagali printre care
si perusi dar mai nou am un catelus si o pisica se cam cearta dar asta e :d

| BornFree a răspuns:

Nu eu am facut asa ceva si nu insa ai grija cu blitzul si cu astea sunt sensibili sper ca am ajutat

| Parazitu_5010 a răspuns:

Buna dulcica, am avut un perus si am facut o multime de poze si filmulete cu el, nu i se intampla nimic, mie mi-a m`ai trait inca 2 ani Stai linistita. Bafta poate mai vb!

| smile20000 a răspuns:

Nui adevarat ca prietena mea are un album plin cu poze cu perusii ei

| symy_1713 a răspuns:

Nu este adevarat happy. Sunt superstitii care ne fac sa ne ingrijoram degeaba!
Sa-ti traiasca!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nuuu,eu am sute de poze cu eilove struck

| DjSprIt3 a răspuns:

Ce prostie

| ioana100 a răspuns:

Nu este adevarat, poate cineva a incercat sa te sperie ca sa nu le faci.Nu mai asculta "sfaturile" acestea babesti, peste 40%din populatia tarii stiu ca nu este voie sa le dai apa la iepuri pentru ca mor,asta totul a pornit de la persoana care nu stia cum sa mai intre in seama, cea mai mare aberatie, orice fiinta are nevoie de apa!