| Buburuza502 a întrebat:

Bună TPU!
Am două broscuțe țestoase,sunt mari si le am de patru ani. Un mascul si o femela. Sunt de florida. De o vreme,le cade ceva de pe carapace,ca si la serpi cand isi schimba pielea. Am cutat pe internet din ce cauza si nu am gasit. Mama spune ca sunt in timpul imperecherii. oricum se urca una peste alta mereu. laughing
Ma puteti ajuta va rog? Muultumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Tropotei_Cosmin_1988 a răspuns:

Nu iti face griji.
este doar o schimbare.
Vechea carapace se va duce incet jos ( cei solzi ) iar cea noua va fi mai tare si rezistenta. Se numeste maturitate!

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cu ele la medicul veterinar sa le consulte si apoi va trage concluziile!