| Mariusssssssssssssssssssss a întrebat:

Am doua oua de papagali perusi si nu prea stau pe ele, nu le prea clocesc. Ce sa fac sa-i tin in casa sau afara? Ce sa fac sa iasa pui?

Răspuns Câştigător
| Elsiane a răspuns:

Hm, cred că ar fi bine să-i lași să își facă treaba, plus, că dacă femela sau mascului merg din când în când în cuib este bine, este și cald.

5 răspunsuri:
| Elsiane a răspuns:

Sigur că îi ții în casă! Pe căldura asta, afară? Cu siguranță le face bine aerul de afară, dar este și cald. Încearcă să îi pui în casă, mai la umbră, dacă se poate și aer condiționat (și la mine s-a întâmplat asta și am rezolvat-o).

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Lasa-i pe papagali ca stiu ei ce fac cu ouale lor

| Mariusssssssssssssssssssss explică:

Da, da ei nu stau tot timpul pe oua. Aproape toata ziua nu stau, numa merg din cand in cand prin cuib si vin inapoi.

| Mariusssssssssssssssssssss explică:

Da sa-i las afara sau in casa?

| Alinna20 a răspuns:

Lasa-i in casa!