| Paranormal12 a întrebat:

Buna TPU.Am gasit ieri un perus si este foarte murdar la fundulet, este ametit si nu prea zboara bine.Ar putea sa aiba diarie? Si cum pot sa o tratez?

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

Deshidratarea inseamna pierderea "lichidelor" nu numai APA electroliti, minerale si altele degeaba bea apa daca nu poate fixa celelalte substante necesare eliminate prin diaree DOCTOR

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Dai ceai de menta in loc de apa..si intreaba un veterinar ce poate avea.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Foarte frumos vorebesti (vorbesc foarte serios)! Du-te la medicul veterinar! URGENT!
Pa, pa! Bafta!

| adishorMS a răspuns:

La cabinetul veterinar cu el URGENT
diarea acuta provoaca deshidratare si in curand MOARTEA

| Paranormal12 explică (pentru adishorMS):

Pai bea apa!

| adishorMS a răspuns (pentru Paranormal12):

Deshidratarea inseamna pierderea "lichidelor" nu numai APA electroliti, minerale si altele degeaba bea apa daca nu poate fixa celelalte substante necesare eliminate prin diaree DOCTOR

| sindromforyou a răspuns:

Fierbe niste orez si da-i sa bea apa in care ai fiert orezul. sau poti lau de pa petshop carbune.

| Amely123 a răspuns:

Buna.E mai grav decat o diaree. Poti incerca sa ii iei niste pastile de la o farmacie veterinara, insa e o boala pe care nu cred ca o mai poti vindeca, cred ca e ajunsa intr-un stadiu avansat.Ai grija sa nu te imbolnavesti si tu de la el, nu poti sa stii ce virusuri sau bacterii l-au imbolnavit.