| George441 a întrebat:

am o catea pe strada mea, are 1-2 luni si mi s-a facut mila inca de la nastere si am avut grija de ea ....acum nu stiu de ce a slabit si nu mai vrea sa manance, ii dau lapte 1l 1, 5grasime si mananca doar taicasu masa si fratesu ea nu mananca, ce pot sa fac? Ma gandeam sa ma duc la un veterinar cu ea sa ii faca niste analize ceva.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da-le pastile pentru viermi, la toti.

| pietrean a răspuns:

Ar fi recomandat sa mergi la un medic veterinar acum, deoarece de Anul Nou greu o sa gasesti vreun cabinet deschis. Poate sa aiba viermi sau a racit sau alte probleme medicale.Medicul veterinar v-a sti ce are de facut,dupa o consultatie:cateii mici fac fel de fel de infectii,pot fi infestati cu viermi, paraziti, poate sa ii face un vaccin, sau sa i se dea pastilute, injectii cu antibiotice si vitamine, iti poate da o indicatie pentru hrana data catelei.