| AlexAL275 a întrebat:

Am o cățelușă amstaff în vârstă de o lună și 4 săptămâni și îi place să mă muște de mână. Tatăl meu mi-a zis să nu o învăț așa, dar o mănâncă dinții. I-am luat un os de cauciuc, dar degeaba, e prea mică că să-l muște. Voi ce părere aveți? Fac bine că o las să mă muște de mână?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, nu faci bine, asa se va invata si apoi va trebui sa o dezveti. Cumpara oase sau papucei din cartilaj pentru dinti, joaca-te cu ea, va fi tentata de ele. Nu este prea mica pentru asa ceva, are nevoie de jucariile ei, nu de mana ta!

| Eireann a răspuns:

Tatal tau are dreptate. E un caine care creste destul de mare si trebuie sa invete ca nu are voie sa muste maini nici macar in joaca, altfel poate sa apara accidente. Cauta alte jucarii de cauciuc, de marine potrivita si cand incearca sa te muste de mana tu ii inrepti atentia spre jucarie.

| Vikaa a răspuns:

O sa te muste pana pe la 4-5 luni, fiind catea pana pe la 1 an se va calma.

| Tnik2004 a răspuns:

Eu am un bichon si tot asa face,pana cand creste tot asa o sa te muste, pana o sa ii se schimbe dintii, eu tot timpul ii dau cu mana peste bot si ma lasa in pace, incearca si tu poate merge, sper ca te am ajutat!?