| RokyPiky a întrebat:

Am o catelusa pe nume Roxy si un catel pe nume Piky. Roxy este castrata, ce as putea face sa poata face puiuti? Exista vreo procedura sau ceva? Multumesc anticipat! Si scuze pentru categorie mi s-a parut cea mai buna pentru ca nu am gasit una legata de animalute! Dau fundita :*

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Animalul de companie se numeste pet, deci categoria este foarte buna. Un animal castrat nu mai are organele reproducatoare intr-o forma functionala, deci nu mai poate face pui. Este ca si cum ai vrea ca un animal fara ochi, sa vada. Este absolut imposibil. Si pana la urma, ce ai de gand sa faci cu atatia pui, an de an? Se gasesc foarte greu familii pentru ei, sa stii.

| RokyPiky explică (pentru minrest):

Nu as vrea an de an pentru ca nu am avut niciodata pui de la ea si mie teama caci o vecina mi-a spus ca daca macar o data in viata face pui se va imbolnavi

| minrest a răspuns (pentru RokyPiky):

Daca NU este castrata, da, se poate imbolnavi. Iar a ta este castrata, fiintele castrate NU pot face pui.

| wpAbby a răspuns:

Este categoria potrivita, animal=pet
Din moment ce este castrata este IMPOSIBIL sa faca pui pentru cw nu are organele necesare.