| Bibuşca a întrebat:

Am o intrebare care vi se pare voua mai dragut bichonul sau yorkhire? Si de ce este yorkhire mai mic decat un bichon? Dar nu este diferenta mare in greutate sau in inaltime nu?

Răspuns Câştigător
| ღNameღ a răspuns:

Pai,mie mi se pare dragut bichonul pentru ca, sincer sa fiu, este alb si pufos.Este un caine foarte bun(nu pot spune cel mai bun ca si eu amine beagle...).
yorkhire mi se pare mult prea mic.Si in plul,da,poti sa ii faci parul cu un mot sus ca la bichon dar e maro cu negru si foarte, mic. Unde sa mergi cu el sa nu il calce cineva.OK, poate exagerez dar totusi mie imi place bichon mai mult

2 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Yorkshire este mai mic decat bichonul ca asa este rasa lui. Din acelasi motiv si bichonul este mai mic decat un labrador sau orice caine mai mare... Intrebarea asta nu prea avea sens...
Si diferente exista cred ca o mie. Yorkshire are maxim 2 kg, bichonul havanez poate ajunge la 7. Si la inaltime bichonul este mai mare, poate si dublu fata de yorki.
Eu am bichon, dar imi plac ambii. Fiecare fiind dragut in felul lui.

| asdsdsaaas a răspuns:

Bichonul