| ToxyckUuhhh a întrebat:

am o intrebare... povestea:
Am gasit o pisica neagra frumoasa, dar care este bolnava...mai exact a fost chinuita foarte rau [are utechile taiate pe jumatate,coada taiata,piciorusul fracturat sau rupt nu imi dau seama si cel mai grav cand iese afara, iese cu sange nu ce a mancat ea] si vreau sa o ajut.
intrebarea:
Deci ce are su cum pot sa o tratez?

DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| LeeJiEun a răspuns:

Du-o URGEENT la veterinar. Daca incepi sa ii pui tu pansament si solutii e si mai grav.Mai bine o duci la veterinar sa se faca bine. Nici nu cred ca costa mult...thinking 20 de lei. sau chiar gratuit...am patit si eu si a fost amabil doctorul veterinar si a ajutat pisica gratuithappy

14 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

La veterinar, urgent.
Apoi cauta vinovatii si aplica-le o corectie corporala dura, asemanatoare cu ce i-au facut pisicii.
Din pacate, la noi nu exista politia animalelor sad Deci e singurul mod prin care se poate face dreptate.

| ToxyckUuhhh explică (pentru IMC90):

Da dar nu stiu cine a facut asta...ea a venit in curtea mea si miorlaia si i-am dat mancare si apa si acum sta ca caldurica

| IMC90 a răspuns:

Eu nu inteleg cum pot exista asemenea fiinte, si sa aiba pretentia sa fie numiti oameni. Eu i-as calca in picioare si i-as lasa sa moara de foame, incuiati intr-un loc uitat de lume.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Du-o repede Urgent la veterinar poate fi ceva mai grav si poate muri. Daca incerci sa o tratezi tu mai mult rau ii vei face.Du-o repede la veterinar.Bafta.

| Mamarutele a răspuns:

Trebuie sa o duci la veterinar

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Du-o urgent la veterinar! Ce mai astepti? Poate are o prolema grava si nu o tratezi!

| Sup3rN0va a răspuns:

Eu zic sa te duci la un control veterinar nu sta mult ca poate se agraveaza pana duce la moarte...

Răspuns utilizator avertizat
| AditzaAditsssa a răspuns:

Of saracuta, Doamne cine i-ar fi putut face asa ceva?sadMergi la veterinar cu ea cat mai repede.Incearca sa eviti miscarile bruste, sa nu o lovesti cumva, mai ales in starea in care e.Nu o scoate afara, tine-o undeva la caldura, da-i sa manance ceva usor care sa nu ii cauzeze dureri, cum ar fi supa fara painica.Nu ii face baie deocamdata pana nu afli ce are.Si fugi cu ea la medic, saracuta poate mai pateste cine stie ce! Si nu o abandona, pastreaz-o si ai mare grija de ea.Revino cu vesti, lasa-mi un mesaj.Imi plac foarte tare animalutele si mi-e tare mila cand vad cazuri d-astea de violenta asupra lor!sad

| ToxyckUuhhh explică (pentru AditzaAditsssa):

Mancare ii dau doar supa si o tin in siguranta ca mai am o catelusa cu care se intelege mai bine si un motan mai invedios dar pe ea o tin departe de motam

| IuliaRoxana a răspuns:

Du-o la un medic veterinar cat mai repede.cu astfel de situatii nu e de gluma

| RayM3 a răspuns:

Salut! Du-te la un medic veterinar, el v-a sti ce saiti spuna...probabil ca iti va da o reteta pentru animale happy

Bafta!

| DanielaCarolina a răspuns:

Da o poti duce la veterinar.Dar pana ajungi acolo mai bandajeaz-o pe unde poti si incearca sa te atasezide ea!

| Nemes_Andra_1990 a răspuns:

Din pacate, lucrurile acestea se intampla. Animalele sunt lipsite de apare in fata oamenilor. Nu pot nici macar sa spuna ce le doare, iar noi nu avem cunostintele necesare pentru a le ajuta. Trebuie dusa la doctor, incearca sa faci rost de niste banuti si sa-i alini suferinta. Este regretabil ca se intampla asa ceva, dar si mai rau este ca legiuitorii nostri nu s-au gandit si la aceste lucruri.