| Katyk3229 a întrebat:

am o pisică British Shorthair deja are doi ani de când o țin o țin în curte, nu în casă dar am o mica problema cu ea. In fiecare an când naște, naște de 2-3 ori pe an dar problema este că niciodată nu a născut la mine, doar odată la mine dar atunci mai aveam 3 motănei mici de la o cunoscută pe care i-am pus într-un parc, nu in casa ci lîngă niște lemne iar apoi i-a a născut exact unde am pus prima oară acei trei motănei. De ce a născut anume in acel loc unde am pus ceilalți motănei? Si vreau să știu ce pot face ca să nască din nou la mine. Ce aș putea să îi dau? Fac orice ii aranjez de exemplu un loc deoarece acum din nou e gestantă. Faza e că nu știu ce să fac ca sa nasca din nou la mine. Vă rog. Cine mă poate ajuta? Cand a născut atunci la mine bunelul meu care nu prea vede a crezut ca sunt de plus (jucarii) si i-a dat la niște copii, meu acum nu mai are probleme de vedere fiindca poarta ochelari, deci asta nu se va mai întîmpla, dar cand pisica nu i-a gasit, a stat acolo cateva zile așteptîndu-i si eu la fel, am plîns foarte mult atunci dar cred ca se teme sa nasca din nou la mine. Cum am mai spus acum din nou e gestantă, ce pot sa fac ca sa-i caștig încrederea și să nască din nou la mine? P.s mai am o pisica.
DAU FUNDIȚA!
VA ROG

1 răspuns:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Da sterilizeazo dracului, iti aduc la usa casei 1 sac cu pui abandonati si nedoriti de nimeni.
Sterilizeaza pe toate care le ai