| AlexAlexutz12 a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema cu pisicile.
Doua pisici sau mutat la o vecina (fara sa stiu).
Ieri le-am adus inapoi acasa iar mama lor nu lea mai recunoscut si incepea sa i loveasca.
Cum faca sa le recunoasca din nou?
Plz repede.

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Iei un prosop umed si dai pe pui apoi cu unul uscat freaca bine pisica si mergi apoi tot cu el si freci pisoii, asa mirosul pisicii va intra in pielea puilor. Eu am patit asa cu o catelusa care mi-a furat-o tiganii si a stat o zi departe de mama si cineva m-a sfatuit sa fac lucrul asta si a mers.

| Criistyanna a răspuns:

Nu mai ai ce sa le faci pentru ca ele au prins miros de la omwinking

| stylemakeup a răspuns:

Daca vrei sa nu moara, va trebui sa ai tu grija de ele. Au prins mirosul omului, sau al altei pisici. Mama lor nu le mai recunoaste, ci le considera intruse. Poti sa ai tu grija de ele, sau sa le oferi cuiva care poate sa le tina, cel putin pana mai cresc. Dupa ce vor creste, mama lor se va adapta cu ele, si le va considera ca niste pisici mature, oarecare.

| DianaGabureac a răspuns:

Mama nu îi va mai accepta odată ce miros a om. Te sfătuiesc să cumperi nişte mici biberoane şi lapte praf. Încercă să îi hrăneşti şi să îi obişnuieşti cu un culcuş. Ţine-i departe de mamă, ca aceasta să nu îi lovească din nou. Când încep să mănânce hrană solidă, eu recomand conservele cu mâncare pentru pisici cu aromă de vită K Klassic, pe care le găseşti în magazinul Kaufland. Sunt preferatele pisoilor mea, le găseşti şi pentru juniori. Vei reuşi! Baftă!

| mmegadeth a răspuns:

Incearca lacta diet (lapte praf special pentru puii de pisica), gasesti la farmaciile veterinare, e aproximativ 5 lei un pliculet pe care il prepari cu 60 ml apa fiarta si racita, puii de pisica trebuie sa manance aproximativ 40 ml pe zi. Daca varianta aceasta nu ti-e tocmai accesibila, ii poti hrani cu lapte de vaca amestecat cu galbenus de ou, nu e cel mai indicat dar se accepta. Succes!