| PrajituricaCuFrisca a întrebat:

Am o urgenta rapida.Acum 2 saptamani-3 am gasit un pui de gugustiuc care este destul de maricel.Acum abia i se formeaza gulerasul negru.Va rog, acum are o problema! Nu stiu de ce dar are diaree, si saliveaza excesiv.Are atata saliva in cioc incat nu mai poate manca.Mentionez ca nu-l pot duce la veterinar, si ca in primele zile i-am dat paine cu putina mancare de la canarii mei...sa fie asta cauza? Va muri? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| sebyr a răspuns:

Lasa-l in natura, se va ocupa ia

| NiciUnNumeNuEraDisponibil a răspuns:

Am si eu un canar, mi-a scapat si trei zile, pana l-am prins a mancat numai verdeata, ceea ce i-a provocat diaree. i-am dat galbenus de ou, fiert cam 15 minute, si acum e bine. ma gandesc ca se aplica si altor pasari

| PrajituricaCuFrisca explică (pentru NiciUnNumeNuEraDisponibil):

Multumesc, insa cum i-ai dat fiertura? Dupa cum am spus, are exces de saliva si nu poate manca.Multumesc mult!