| Muneca a întrebat:

Buna TPU ...am primit de ziua mea un pestisor si vreau sa-l crsc.IMi da si mie citeva sfaturi? cum ar trebuie sa-l ingrijesc ce trebuie sa fac? cum voi proceda?

Răspuns Câştigător
| 123junior a răspuns:

In primul rand iti trebuie un acvariu si cu o pompa de oxigen acvariul nu trebuie sa fie amplasat sub o sursa directa de lumina Apa nu trebuie sa contina clor si ea nu trebuie schimbata toata deodata ci cam un sfert din cantitatea totala, resturile din acvariu trebuie scoase cat mai repede cu putinta, daca nu ai un sistem de filtrare trebuie sa cureti periodic pietrisul astfel sa elimini depunerile pe el. Funda.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru 123junior):

Lasa funda, ai dat cateva detalii ok, insa multe sunt aiurea. Daca nu stiti nu mai raspundeti fratilor.

6 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Buna! Numele meu este Adrian, ma ocup cu cresterea pestilor de 12 ani.Sunt multe de spus despre ingrijire. Daca ai facebook, pune si tu link-ul de la el, intru eu si dau o cerere de prietenie si te ajut.Nu asculta sfaturi suspecte pe aici ca multi nu se pricep. Uite asta este facebookul meu, intra si sa dai o cerere de prietenie ca sa te vad mai repede si te invat eu sa ai grija si sa ii oferi cele mai bune conditii pestisorului tau. Sper sa ma contactezi, multi au apelat la mine si i-am ajutat cu cea mai mare placere:

| Doctorfishadi a răspuns:

Contacteaza-ma,pestisorul nu o sa aiba viata lunga daca asculti unele sfaturi de pe aici, cum ziceam si mai sus asta este adresa mea de facebookhttps://www.facebook.com/adrianmarius.marin.3 dai o cerere de prietenie ca nu-i greu si te sfatuiesc eu cum trebuie.

| Gabriel_Lupu_1990 a răspuns:

Ii schimbi apa la o saptamana, si il hranesti cu mancare speciala pentru pesti.F.U.N.D.A?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Gabriel_Lupu_1990):

Nu asa se raspunde, nu este gaina sau pisica. Exista mult mai multe lucruri care trebuie sa le stie!