| AlexAL275 a întrebat:

Am și eu cățelușă amstaff în vârstă de 1 lună și 3 săptămâni și o țin pe vremea asta în casă. Problema este faptul că își face nevoile in camera mea și se supăra părinții foarte rău pe mine. Ce i-aș putea face? Am mai încercat să o dresez, dar vrea mereu să mă muște de mână, cred că din cauză că o mănâncă dinții, i-am luăm un os din acela din cauciuc, dar degeaba, tot pe mine mă roade. Vreau mai multe sfaturi! Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Și eu am o cățea pitbull și o țin în casă de 10 ani.

Păi cât e pui, până într-un an, o să ai probleme cu ea. Când își face nevoile, o duci la locul faptei și îi arați ce o făcut și pe un ton așa mai ridicat, mai serios, zici NU-I VOIE! Când o vezi că se pregătește să-și facă treaba, urmărește-o, i-au repede pe sus și scoate-o afară. După câteva exerciții de astea, se prinde ea laughing

| PetrusEmanuelMihai a răspuns:

E,din cauza dintilor. Iar cu tinutu in casa nu prea e ok. Sfatul meu e sa o inveti sa stea afara astfel incat daca nu se v-a obisnui dpat in casa si pe cand creste mare nu te mai scapi de ea ca de raie. Daca stai la bloc scoate-o la balcon iar pentru ca sa isi faca nevoile fie ca stai la casa sau bloc trebuie sa iti cumperi un mic recipient dreptunghiular sau patrat cu nisip in care poate sa faca. Iar dupa il cureti si il speli acel recipient recomandat sa fie in baie sa fie aproape de apa wc etc. Succes

| AlexAL275 explică (pentru PetrusEmanuelMihai):

Are un an și 3 săptămâni, când am dus-o afară și am băgat-o în cușcă tremura de frig.

| Loveoff312 a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Cum frate sa ii cumpere recipient și să pună nisip! E pisica?
Pentru catei este recomandat un scutesc special pentru nevoile lor cu un anumit miros, se găsește pe EMAG 35 de lei 7 bucăți!