| Nicu_Mirel_1988 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare : eu am un motan dar nu stiu daca e de rasa sau nu. El are blana deasa si foarte stufoasa dar frati lui sunt normali Ma puteti ajuta va rog mult : )

Răspuns Câştigător
| EugenEB a răspuns:

Probabil s-a imperecheat o pisica sau un motan de rasa cu o rasa comuna si a rezultat un motan jumatate de rasa si jumatate comun.
Am o pisica persana si puii ei ies mereu cu blana stufoasa si cu puf in urechi dar niciodata nu au avut nasul turtit in stilul pisicilor persane deoarece nu am avut motan persan, daca ambii parinti nu sunt de rasa sunt sanse foarte mici sa iasa cu nas asa.

1 răspuns:
| Alexul99 a răspuns:

Nu prea putem sa ghicim, incearca la un veterinar, poate te ajuta cu aceasta informatie.