| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Am stat de vorba cu parintii mei pentru a cumpara un catelus, si parintii mei mi-au dat de ales, Pomeranian sau Mops. Va rog sa imi dati si cateva avantaje/dezavantaje pentru fiecare rasa

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| DOOOPX a răspuns:

Nu prea sunt dezavantaje sau avantaje când vine vorba de aceasta rasa, amândouă rase sunt active, jucăușe, atente.

Gândește-te bine care îți place mai mult la înfățișare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pomeranian love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pomeranianul are un par, cand incepe si naparleste, sa te tii, Ca un husky naparleste.
Iar despre mops, n-are bot, ca alti caini, si are probleme cu respiratia, o sa horcaie, si o sa sforaie noaptea, mai tare ca un om.
Alte variante nu mai ai?
Un bichon, ca ala au blana, ca parul oamenilor, si nu lasa asa mult par sau sa ai probleme cu alergii. Sau un pinscher,
un yorkshire terrier, depinde si de spatiu si de cat timp ai de el.