| BreK a întrebat:

Am un bichon havanez de 2 ani si 4 luni si de o zi vomita des si face diaree, uneori cu sange. Nu stiu de la ce poate fi asta. De la ce a mancat?
Mentionez ca are vaccinul anual facut si are si microcip.
Va rog sa imi spuneti ce pot face.

6 răspunsuri:
| walkeR1 a răspuns:

As zice sa-i dai pastila de viermi dar daca face cu sange du-te la un veterinar

| bee142003 a răspuns:

Buna!
Si cainele meu a avut diaree cu sange si vomita intr-una. Am aflat ca are paraziti intestinali. In cazul asta, trebuie sa il duci urgent la veterinar, pentru ca exista pastile pentru viermi. Veterinarul iti va da un tratament in functie de greutatea acestuia. Daca ii vei da pastilele la timp se va face bine.
O zi buna!

| BreK explică (pentru bee142003):

I-am dat pastila aceea cu cateva zile inainte sa ii fie rau
Dar acum s-a facut bine. Se pare ca a mancat ceva ca nu i-a cazut prea usor. Multumesc mult!

| malina26 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie de la mancare. si catelul meu a avut aceeasi problema si in plus se si scarpina si ii cadea blana, dar acum e ok. eu l-am dus la veterinar si ar fi bine ca si tu sa faci la fel. sper sa se faca bine curand happy

| stefania123b1ll a răspuns:

Eu zic sa-l duci la veterinar.

| MariaAna23 a răspuns:

Este posibil sa fie de la mancare, insa pentru a fi sigur mergi cu el la medicul veterinar.