| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Am un ciobanesc(femela) de 2 ani.De curand, chiar astazi am observat ca nu se mai prea misca si nu are pofta de mancare.Am obsevat la una din mameolare ca ii umflata si ii un fel de punga pe ea, ceva gen ca o punga de puroi.Imi puteti spune pana cand merg la veterinar ce ar putea avea? Multumesc!

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Nimeni nu o sa stie sigur ce are, nici macar un veterinar daca nu este dusa la un consult.
Daca ar avea tumoara mala, nu ar impedica-o sa manance sau sa se miste ( cainele meu are tumori cam de acum 4 ani, dar nu pot sa o operez ca este batrana si este risc ca sa o operez).
Poate avea o infectie, care circula si in sange, vreo boala, daca nu are vaccinurile anuale facute la timp, poate fi racita, si multe alte cauze, deci doar un veterinar dupa un consult, si daca crede ca este necesar si un set de analize o sa iti spuna exact ce are si care este tratamentul.