Întrebare recomandată | AndyBB a întrebat:

am un hamster sirian, de vreo 2 luni,si i-am cumparat o rotita fara suport dar am improvizat-o si am legat-o intr-un fel,dar nu vrea sa se urce in ea, ce sa fac, i-am pus si mancare acolo dar a daramato si a loat mancarea laughing, ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Daca e la inceput normal ca nu se da pe ea mai asteapta cateva zile si se va da.
Dar mai e posibil sa fie rotitza prea mare sau prea mica....vezi cum se misca cand va incepe sa se dea pe ea.
Daca nu vrea de nici o culoare i-ai alta.
PS:Apropo hamsterilor le plac mai mult rotitza de aia de plastisc fara spatiu Dasta iti recomand sa le cumperi.

3 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Hamsteri mai mult cand sunt pui mici mici cam de maxim 1 luna se dau in roata atat stiu ca si ai mei faceau asa de obicei incearca sa se urce pe ea

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Puneo la loc si las-o asa se va duce singur acolo si incearca sa ii arati cum functioneaza cu degetul el va vedea si va face si el la fel.

| BarOsanu99 a răspuns:

Prinde hamsteru si pune-o cu forta pe roata si de vreao 5 incercari o sa se joace cu roata happy