| niggasinparisxxx a întrebat:

am un husky ii pui de un an,si nu latra deloc,si e foarte bland, prea bland! cum sa-l fac sa latre si sa fie mai agresiv!

8 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Poate ai cunostinte care au caini mai 'agresivi' cainii husky sunt caini pentru tractat sanii, sunt speciali folositi la cursele cu sanii prin alaska poate ai vazut filme in care sunt curse de sanii tractate de caini si ai vazut ca sunt doar husky, prin unele filme mai vezi si alte rase.

| Woodenpints91 a răspuns:

1. La un an deja nu mai poate fi numit pui
2. Câinii husky nu latră. Scot doar nite zgomote ce seamănă cu schelăcăitul şi asta destul de rar.
3. Câinii husky sunt aproape inoensivi. Atacă omul extrem de rar şi doar dacă se simte în pericol.

În concluzie, nu-l ppoţi face să latre sau să fie agresiv. Trebuia să-ţi iei altă rasă de câine. Husky nu-s pentru pază şi protecţie.

| niggasinparisxxx explică (pentru Woodenpints91):

Inteleg,mutumesc,si as dori sa-mi spui unde as putea gasi pui de caine lup la un pret convenabil, multumesc!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru niggasinparisxxx):

Poţi găsi şi în magazin câine lup pui. Dar cel mai bine este să-l iei de la cineva care se ocupă cu asta. Sunt destui, caută pe forumurile pentru animale.

| niggasinparisxxx explică (pentru Woodenpints91):

Aha,m-am uitat asa la petshop online si sit-uri dintrasea si nu am gasit sub 200 de euro, mi se pare exagerat pretul!

| JockerStoica a răspuns:

Cand te joci cu el Strangel de bot oftical fal sa maraie sa se enerveze si poate va deveni agresiv mai dai cate o palma peste bot dar nu tare usor. Si se va mai inrai el ceva ceva cu timpul.

| Bar0639 a răspuns:

Husky latra si chiar foarte mult, dar al tau e posibil sa aiba paralizie laringiana, o boala ereditara care se intalneste la husky. Daca il luai de la o canisa serioasa nu aveai acesta problema pentru ca acolo nu imperecheaza cainii cu astfel de probleme

| caty96 a răspuns:

Dreseazalhee hee sau incearca sa-l chinui laughing Funda!