| Sweetybear a întrebat:

Am un papagal Agapornis de vreo 9 luni, însă nu ştim dacă e femelă sau mascul. Vedeţi aici poza :

http://s1264.photobucket.com/......rincess16/

Şi aş vrea să mai aflu ce fel de specie e? Adică sunt mai multe feluri Agapornis Roseicollis/Fisheri [de exemplu]. Mulţumesc.

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Li se mai spune si Love Birds.Este Fisheri.in poza il vad singur nu are pereche?

| Sweetybear explică (pentru T7uk):

@Al3xin0 Nu, nu are pereche dar vrem să îi cumpărăm. Şi de asta am intrebat ca să ştim ce trebuie să luăm.

| T7uk a răspuns (pentru Sweetybear):

Ok.e bine atunci.Incearca sa il iei si pe el ca sasi aleaga el perechea.Fiindca ei cand se vad si daca se plac vor face totul sa fie impreuna.

| BountyWG a răspuns:

Pai trebuie sa vezi daca are stii tu ce nu pot spune ca sunt sanctionat. Daca are ce au baietii,sau daca are ce au fetele. Apoi du-te la un medic veterinar,la un Pet Shop, dau un specialist pentru animale, sau specialist pentru sexe

| Laurian1999 a răspuns:

Am impresia ca...

Acesti tip de papagali au acelasi proprietati ca la perusi...

Adica:
-baiat pui - partea carnoasa de deasupra ciocului este roz
-baiat adult - partea carnoasa de deasupra ciocului este albastra
-fata pui - partea carnoasa este alba
-fata adult - partea carnoasa e un bej ciocolatiu

Specie : cred ca este Roseicollis