| Fhhgafata a întrebat:

Am văzut ieri eu și o prietena un om care aruncă niste pisicute nu am văzut pisicile dar le-am auzit l-am urmărit pe acel om și am cautat puțin pisicile de auzeau dar iarba era mare și nu de vedeau.
Daca le vom găsi ce sa facem cu ele?
că nu pot sa le iau eu și nici ea că avem pisici.

5 răspunsuri:
| Fhhgafata explică:

PS:El era pe bicicleta iar noi pe role

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Incercati sa le dati prietenilor, cunostintelor... Poate chiar sa puneti anunturi pe internet, cineva poate ca ar vrea. Daca nu, le luati acasa daca va lasa parintii, pisicile nu strica sa fie langa casa ca gonesc sobolanii si prind soarecii. Mancarea de pisici e extrem de ieftina.

| ASMA14 a răspuns:

Pai incercati sa ii gasiti stapani.Cu retelele astea de socializare puteti pune un anunt pe Facebook prin care ii cautati stapani gen "suntem 2 pisicute mici (sau cate sunt) stapanul nostru ne-a aruncat fara remuscare.Ne cautam stapanii, suntem foarte jucause si cuminti si promitem ca ne v-om iubi stapanul neconditonat" ..Vad astfel de anunturi des si chiar au efect.

| FLORENTINAndreea a răspuns:

In primul rand cred ca trebuiesc duse la veterinar daca au fost aruncate tare. Dupa puteti posta pe Facebook, sunt multe grupuri care ofera si adopta animale.

| MihaelaDart a răspuns:

Dacă veți intra in posesia pisicilor, mergeți la un cabinet veterinar pentru a le lasă acolo. Sunt multe cabinete veterinare care au pisici sau câini pentru adopție. Le spuneți ce li s-au întâmplat și ei vor avea grijă de a le găsi un cămin nou.