| Simiina8 a întrebat:

Buna TPU am vazut pe internet ca la porcusorii de guineea le place sa roada cate o creanga sau ceva de fag dar sa nu fie uscata poate si de nuc cires sau visin? funda+vot

3 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Purcelusi de guinea in general rod cam orice ce-i dai in casuta

| Raraa a răspuns:

Da este adevarat, dar le place sa toacă orice.Sunt si batoane speciale pentru ei la petshopuri.Mai sunt si lemne sub forma de morcov, brocoli, mere, castraveti, ardei, banane, etc de rontait pentru ei.

| Raraa a răspuns:

Pardon, sa roada* orice.Am o chestie de autocorectare care îmi scrie alte cuvinte.